Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağını Görmüş Müydün

Total
0
Shares

Birçoğumuzun en sevdiği öğün kuşkusuz kahvaltı olsa gerek. Menemenin, sucuklu yumurtanın, bir de demli bir çayın olduğu masadan kalkası gelmez insanın. Bildiğim bir yer var, kahvaltıları mükemmel.

‘Pazatesi günü kahvaltı planı da nereden çıktı?‘ diye soracaksındır. Benim gibi, sadece Pazar sabahı olan bir çalışansanız, kalan 6 gün boyunca o gün yiyeceğin kavurmalı yumurtanın hayalini kurarsınız. Hal böyle olunca, kahvaltı yapacağın yere verdiğin değer de artıyor tabii. Lise zamanlarımda keşfettiğim, hala daha gitmeye doyamadığım bir sokak var Beşiktaş’ta. 

Beşiktaş’ın meşhur bir kahvaltıcılar sokağı vardır; müdavimi çoktur. Makul fiyatta leziz, dalından yeni koparılmış hissi veren organik ürünlerle haftanın yedi günü de tıklım tıklım. Beşiktaşlı öğrenciler çok sever, cumartesi, pazar yer bulamazsın. Hem uygun fiyatlı hem yakın.

Kahvaltı tabakları genelde benzer malzemelere ve fiyatlara sahip: Peynir, zeytin, reçel, tereyağ, kaymak, bal, haşlanmış yumurta, domates, salata, fındık veya fıstık ezmesi bir yana dursun, ortaya da bir sıcak söyle. Bu sıcak bence göz göz kavurmalı yumurta olsun. Bazı mekanlarda ufak değişik değişiklikler tabii ki var. Kahvaltı Tabağı fiyatları 20-25 Lira arasında değişiyor.

FAVORİ KAHVALTICILAR

Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağı’nda yer alan otuza yakın kahvaltıcı var. Sokağa girdin mi hangisini tercih etsem diye hiç düşünme; ben sana favori adresleri vereyim: Bi Kahvaltı, Renkli Limon, Çakmak Cafe, Otlangaç Kahvaltı, Cumbalı Kahvaltı, Faruk Kahvaltı.

AÇIK ADRESİ VERİYORUM

Kartal Heykeli’nin bulunduğu dörtyol ağzına geldikten sonra bulmak çok kolay. Dümdüz devam et, çarşıyı bitir, Çelebi Oğlu Sokağı göreceksin. Mutlaka git ve bu salaşlığın tadına var.

Adres: Ihlamurdere Caddesi, Çelebi Oğlu Sokak Beşiktaş/İSTANBUL

Total
0
Shares

Futboldan Savaşa: El Salvador & Honduras

Futbol holiganlığına ve şiddetine aşinayız ama bu savaş, futbol şiddetinin en uç noktalarından; yani 3 bin insanın ölümüne…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Total
0
Share