Dünyanın En Çılgın 5 Su Kaydırağı

Total
0
Shares

Bu su kaydırakları basit bir eğlenceyi adrenalin savaşına çeviren, cesaret gerektiren bir iş.

Gerçekten bütün yazı ‘bu hayatın heyecanı meycanı yok’ diye söylenerek mi geçireceğiz? Yaz yolculuklarınızda, saatte 100 kilometreye varan hızlarda su kaydıraklarına dalmaktan daha heyecanlı bir şey var mı? Havuz kenarında güneşlenerek bir hafta geçirdin, şimdi adrenalin pompalama zamanı! Yakıcı bir tatilde içinizi ürpertecek bir su parkına ne dersiniz? Eğer bir gün yolunuz Brezilya, Dubai ya da Almanya’ya düşerse bu oyuncaklara mutlaka binin.

AKREP’İN KUYRUĞU (WİNSCONSİN )

Bahamalar, Atlantis Cennet Adası’nda bulunan bu kaydırak, binicilere 60 metrelik açık hava slaydına kadar inen bir macera sunuyor. Wisconsin’nin merkezinde, Madison’ın yaklaşık 55 km kuzeyinde bulunan Scorpion’un Noah’s Ark Su Parkı’ndaki kuyruğu, yaklaşık 5 ila 8 saniyede aşağı inecek ve olurda gözlerinizi açarsanız zararsız küçük sevimli köpekbalıklarını göreceksiniz. Hem adrenalin hem seratonin 🙂 Harika değil mi!

Dünyanın en çılgın 5 su kaydırağı #1

KİLİMANJARO / BREZİLYA

Brezilya, dünyaca ünlü birçok kolaylığa ev sahipliği yapmaktadır. Bunlar arasında, Aldeia das Aguas Park Resort’ta bulunan ve Kilimanjaro adı verilen su kaydırağı bulunmaktadır. 50 metre yüksekliğindeki ve 90 kmph hıza ulaşan aşağı açılan bir serbest düşüş slaydı. Kilimanjaro, dünyada bir su kaydırağı için en yüksek düşüşe sahip. Yalnız bir o kadar da korkunç!

Dünyanın en çılgın 5 su kaydırağı #2

Bir diğer rekortmen: Insano, Brezilya

Şu anda Dünyanın En Yüksek Su Kaydırağı rekorunu elinde bulunduran Insano, 135 metre yükseklikte duruyor. 65 mil hızla gidiyor.

JUMEİRAH SCEİRAH / DUBAİ

İki uzun boru hattına sahip kaydırak 32 metrelik kuleye tırmanıyor ve böylece tüm su parkının muhteşem manzarasını seyrediyor. Kapsülün içine girip yaklaşık 340 metrelik bir yükseklikten fırlamak için kapakçığın açılmasını bekliyorsunuz. Böylece endişe ve beklenti duygusu, geri sayım başladıkça tükeniyor. Altındaki kat açılınca ve her iki misafir de 120 metrelik kayma hızını 80 km / s gibi inanılmaz bir hızla aşağıya kayıyor. Düştükten sonra artık dönüş yok, biraz cesur olun ve keyfini çıkarmaya bakın.

Dünyanın en çılgın 5 su kaydırağı #3

Dünyanın en çılgın 5 su kaydırağı #4

AQUALOOPS / KANADA

Beyaz Kuzey’i düşündüğünüzde, su kaydırağı akla gelen ilk şey değilse bile artık bunu düşüneceksiniz. AquaLoops, tüm bunları değiştirmek üzere. Kanada, Calypso Su Parkı’ndaki kaydırakta, kapakçık açıldığında 2,5 Gs kuvvetle (iki saniyeden az bir sürede) karşılaşıyorsunuz.

Dünyanın en çılgın 5 su kaydırağı #5

FASER GALAXY ERDİNG /ALMANYA

Münih’in Erding kasabası, biniciye yaklaşık 45 mil hızla ulaşan bir gezintiye çıkarıyor. Yokuş aşağı su kaydıraklarının iki büyük bölümünü ve üç heyecan verici tornadoyu bünyesinde barındırıyor. Bu Galaxy’nin heyecanını paylaşanlar, bir fırtına kulesinin etrafında dönerek ikinci ve üçüncü tornadolarla havuza doğru fırlayacaklar.

Dünyanın en çılgın 5 su kaydırağı #6

İhtiyacınız olan şey çocuk olmak değil; heyecan, adrenalin ve korkusuz hissetmek! Yaz anılarınıza, ömür boyu unutamayacağınız birkaç saniyelik bir heyecan ekleyin. Hem unutulmaz bir hikayeye, hem de anılara merhaba deyin! İyi tatiller…

Dünyanın en çılgın 5 su kaydırağı #7
Total
0
Shares

Gezgin İlhamı: Orak Kardeşler

Vatansever bir baba, üç küçük çocuğunu Ankara’dan trene bindirerek, en ince ayrıntısına kadar planladığı bir seyahate çıkarıyor. Hem…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Total
0
Share