Dünyanın En İlginç Düğün Mekanları

Total
0
Shares

Hayallerimizdeki düğün için klişe bir organizasyona isyan ediyorsan, çıtayı dağlara çıkaran bu düğün yerleri tam senlik. 

‘’Düğünü nerede yapıyorsunuz?’’ sorusuna yerel salonlardan daha ilham verici bir cevap mı vermek istiyorsunuz? Seyahat etmeyi seven çiftler için, uzak bir yerde bir düğün yapma fikri her zaman gündemdedir. Bu fikrin emrinde tüm dünya ile, benzersiz bir düğün için seçeneğiniz uçsuz bucaksız. İster bir sarayda, ister bir buzulda, ister su altında evlenmek iste, senin için sınırları biraz zorladık. ‘’Hayali bile güzel’’ dedirten 5 düğün rotası kaleme aldık.  

Portekiz Sintra Sarayı 

Doğru hedef düğün mekanı seçmek, düğün planlamanızın en çok zaman harcayan kısmıdır. Gel gelelim siz Portekiz saraylarına layıksınız. Bakınız Sintra Sarayı. Sarayın yemyeşil tepeleri, bir zamanlar Portekizli aristokratlar için popüler bir sığınaktı ve bugün bölgenin zengin sarayları mükemmel bir masal düğün mekanını oluşturuyor. Geniş bir parkla çevrili bir UNESCO Dünya Mirası olan ya da Mağribi ve Hint mimari özelliklerine sahip ultra romantik bir villa olan Pena Sarayı’nda önce bir ‘evet’ dersiniz. Ardından Sintra’nın görkemli bahçelerinde İnstagramı patlatacağınız düğün fotoğrafları çekilirsiniz. 16. yüzyıldan kalma bir şapel ve atmosferik bir bahçenin yer aldığı Penha Longa Resort’ta günün yorgunluğunu atıp, sultanlara yaraşır bir gün geçirin. ‘’Tabii kolaydı’’ diyorsunuz ama insan bir kere evleniyor yahu… 

Cozumel, Meksika Sualtı

Tatil fikri renkli mercan ve tropikal balıklara dalmaktan daha iyi bir yer değilse, neden balayı ve düğünü aynı yerde aradan çıkarıp bu şekilde evlenmiyorsunuz? Meksika’nın en iyi dalış yerlerinden birinde yer alan Secrets Aura Cozumel’de yediğin önünde yemediğin arkanda. Daha önce çok gördük su altında evlenen. Sizde sevdiğiniz bir kadro misafir ile suya dalın, mavilikler içinde evet deyin. Tesisin Sualtı Düğün Paketleri var. Kişi sayısı ve organizasyona göre değişiyor. Sanırım çok uçtuk? O zaman serin bir düğün için buzullara gidelim☺

Juneau, Alaska buzul

Tüm tatilinizi 75 derecelik hava koşullarına sahip destinasyonlarda geçirmeniz güzel olurdu tabii. Peki siz sıcak bir kır düğününe meydan okuyup misafirlere kar olup yağmaya ne dersiniz? Eğer öyleyse, bir buzulda evlenmeyi düşünün. Alaska Düğünleri ile buzuldan helikopterle uçacak ve burada eşinize bir buz katedralinde ‘evet’ diye bağıracaksınız. Juneau’ya geri döndüğünüzde, balayınızı, her odanın kendine özgü bir çekiciliğe sahip olduğu, kaprisli Best Western Grandma’nın Feather Bed’de geçirme fikrini en azından bir hayal edin. 

Düğün fotoğraflarınız balinalarla, kızak köpekleriyle olacak. Düğünde çığır açacaksınız. 

San Francisco’da çatı katı

Çok uçtuk biraz daha olası fikirlerden bahsedelim. Mesela yükselen gökdelenlerin manzarasında, Loews Regency San Francisco’nun 40. Katına ne dersin? Burada, en fazla 100 düğün üyesi ile şehrin, körfezin ve Golden Gate Köprüsü’nün kuşbakışı manzarasının keyfini çıkarabileceğiniz açık hava Sky Deck’i bulacaksınız.

Koh Samui, Tayland geleneksel Tay

Ko Samui’de lüks tatil yeri Tongsai Körfezi’ne, geleneksel bir Tayland düğününü planlamayı düşünün. Taylandlı müzisyenler eşliğinde düğün dansı yapacak ve töreniniz ‘dilerseniz’ geleneksel uzun davul geçit töreni ile şenlenecek. Biraz daha tanıdık bir şey ister misin? Otel ayrıca Batı tarzı bir tören düzenleyebilir. Bu tamamen senin seçimin.

Yakınlarda bulunan Ko Samui, aynı zamanda şnorkelle dalış yapabileceğiniz ve Gizli Buda Bahçesi’ni ziyaret edebileceğiniz popüler bir sahil beldesi.

Total
0
Shares

Beşiktaş Kahvaltıcılar Sokağını Görmüş Müydün

Birçoğumuzun en sevdiği öğün kuşkusuz kahvaltı olsa gerek. Menemenin, sucuklu yumurtanın, bir de demli bir çayın olduğu masadan…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Total
0
Share