Ha uşak ha! Trabzon Gezi Rehberi

Hey gidi Karadeniz! Doldi da taşamadi… Karış karış Karadeniz’ gezmek isteyen tüm okurları, şöyle bir habere alalım…

Karla kaplı zirveler, derin yeşil ormanlarda dolaşan tilkiler ve gece yarısı ayazının, sisli bulutlarıyla yere eğilmesi… Oksijen detoxu sunan havasından daha bahsetmedim bile…

Trabzon kuşkusuz, bozulmamış köylerini keşfetmek ve yaylalara gitmek için sonsuz fırsatlar sunan kentsel telaşa karşı mükemmel bir panzehir… Temiz hava, pırıl pırıl göller ve doğaya zahmetsizce öncülük eden manzaralar… İster Sümela Manastırı’na tırmanın, ister Haldızen dağları ve nehirleri arasında huzur ve sükunet bulmak isteyin, sunabileceği çok şey var. Trabzon seyahat rehberini, mükemmel bir seyahat planlamak için takip edin.

Trabzon’da Gezilecek Yerler

Trabzon Kalesi

Sümela Manastırı

Uzun Göl

Trabzon Ayasofya Müzesi

Trabzon Müzesi (Kostaki Konağı)

Bedesten

Şahinkaya

Atatürk Köşkü Müzesi

Zağnos Vadisi

Akçabat

Hamsiköy

Yayla Yayla Trabzon

Giresun, Gümüşhane ve Rize gibi Trabzon da yaylaları ve yayla şenlikleri ile meşhur. Tabii Karadeniz denince haliyle aklımıza ilk olarak doğa ve yaylalar geliyor. Sultan Murat Yaylası’nı, Lapazan’ı, Sis Dağı’nı, Kadırga Yaylası’nı, Haldızen’i bir görün derim.

Ne yenir?

Akçabat Köftesi, Karalahana Sarması, Kefal Ekşilisi, Peynirli Tereyağlı Trabzon Pidesi, Hamsili Pilav, Hamsi tava, Pazı kaygana, Mıhlama, Kuymak… Ağzınız sulandı ve okurken kilo aldınız. Evet Karadeniz’in kendine has, bahçeden masaya sunulan yöresel lezzetleri de bu doğa harikası durağın bonusu oluyor midenize… Şimdiden herkese iyi tatiller!

Ordu Yöresel Lezzetleri

Ordu’nun derelerini gezdik durduk ama lezzetlerini tatmadan geçmeyelim istedik. Balık tarifleri, sebze ve meyve bolluğu, fındık tüketimi gibi…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like