İkonik Dünya Liderlerinin Çocukluk Fotoğrafları

Total
0
Shares

Daha önce hiç dünyanın en ikonik devlet başkanlarını bir çocuk olarak düşündünüz mü? Ekonomik teşvik paketleri tasarlamadan, veya dünya savaşı başlatmadan önce, bu adamlar da beşiklerinde uyumuş, mahalle arkadaşlarıyla saklambaç oyunu oynamışlardı.

Bakınız altın saçları, masmavi gözleriyle ABD’nin 45. Başkanı Donald Trump

Alman saç traşıyla Nazi Partisi’nin lideri olan Avusturyalı Alman politikacı Adolf Hitler‘in çocukluğu. Biraz kilolu bir bebeklik geçirdiği tahmin edilebilir.

Dünya liderlerinin çocuk olduğu zamanlar

Amerika Birleşik Devletleri’nin 2009’dan 2017’ye kadar 44. Başkanı Barack Hüseyin Obama‘nın 6 yaşlarında siyah beyaz fotoğraflarını görüyoruz.

William Jefferson Bill Clinton, 1993’ten 2001’e kadar ABD’nin 42. Başkanı olarak görev yapan Amerikalı bir siyasetçiydi. At üzerinde adeta bir kovboy gibi poz veren Clinton, fuları ve şapkasıyla oldukça sevimli görünüyor.

Dünya liderlerinin çocuk olduğu zamanlar

Mohandas Karamchand Gandhi, İngiliz yönetimli Hindistan’da Hint bağımsızlık hareketinin önde gelen lideriydi. Yöresel bir kıyafetle objektif karşısına geçen Gandhi, oldukça ciddi poz vermiş.

Dünya liderlerinin çocuk olduğu zamanlar

Objektifimizde İngiliz Kraliyet ailesinden tanıdık bir yüz var. II. Elizabeth Milletler Topluluğu’ndaki 53 üye ülkenin 16’sının Kraliçesi olarak görev yaptı. 70 yıl 214 günlük saltanatı ile Kraliçe Victoria’nın saltanatını geride bırakarak Birleşik Krallık’ın en uzun süre tahtta kalan hükümdarı oldu.

Bakın burada ‘Kim’ var. Kim Jong-un, Demokratik Halk Cumhuriyeti’nin Kore lideri, ordu üniforması giymiş. Ocak 1975’te anneannesiyle bilinmeyen bir yerde poz veriyor… Kimin aklına gelir; bu fındık burun, ileride, inanması güç bir diktatör yönetimi devralacak…

PYONGYANG, NORTH KOREA

Hasan Ruhani, İran’ın 7. Cumhurbaşkanı’nı genç bir delikanlı dönemlerinden kalma renksiz bir fotoğrafı ile görüyoruz…

Dünya liderlerinin çocuk olduğu zamanlar

7 Ekim 1952 tarihinde Rusya’nın Sankt – Peterburg kentinde dünyaya gelen çiftçi çocuğu Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin‘in dünya liderliğine uzanan hikayesinden önce anne kucağında verdiği pozlar…

Yine sansasyonel bir ismin çocukluğuyla karşınızdayız: İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu(solda), 1986

Türk siyasetçi, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi’nin genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘nın siyah beyaz bir fotoğrafını görüyorsunuz.

Dünya liderlerinin çocuk olduğu zamanlar

Bakalım burada oturan delikanlıyı tanıyabilecek misiniz? Fidel Castro, Kübalı Marksist-Leninist devrimci ve Küba Devrimi’nin önderi; evet ta kendisi… Vatkalı ceketi ve geriye doğru taradığı saçlarıyla Castro oldukça yakışıklı bir delikanlıymış…

Dünya liderlerinin çocuk olduğu zamanlar

Gürcü asıllı Sovyet devlet adamı, mareşal ve Sovyetler Birliği Komünist Partisi Genel Sekreteri Joseph Stalin objektiflere böyle yansıyor…

Dünya liderlerinin çocuk olduğu zamanlar

Belki onlara hiç bu yönden bakmamıştınız. Onları sadece devlet adamı olarak tanıdınız. Dünya liderlerinin her biri bir zamanlar bebekti ve çılgınlar gibi ağlıyorlardı.

Total
0
Shares

Çocuklu Seyahati Kolaylaştıran Püf Noktalar

Yaklaşan aile tatilini dört gözle beklerken, genç aile üyelerinin de eğleneceğinden emin olmak istiyorsunuz. Sonuçta siz ve çocuklarınız…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like

Total
0
Share