Vergisiz Halk Pazarı: Boston

Boston, küçük butiklerden şehir merkezindeki dev alışveriş merkezlerine kadar çeşitli alışveriş seçeneklerine sahip. Boston’da nerede alışveriş yapacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

30 dolara Guess bir mont, 10 dolara GAP pantolon ve üç beş dolarlık kozmetik ürünleri  için geri sayım başlasın. Dolar kuru canımızı yaksa da Amerika’da en uygun ürünleri bulacağınız adres burası. Burada 1000 TL’ye alamadığın montu orada 50 dolara alınca hemfikir olacağız. Boston’da lüks tasarımcı butikleri, büyük mağazaları, ev mobilya mağazaları, antikaları, sanat galerilerini keşfedin. Ömürlük bir alışveriş seyahati için doğru yerdesiniz.

Boylston ve Newbury sokakları boyunca yer alan indirim dükkânlarına dolarlarınızı uzatın ama ucunu kaçırmayın. Bizden söylemesi…

EN SEVDİĞİMİZ: ALIŞVERİŞ!

Boston’da alışveriş yapmak, Back Bay mahallesinin lüks butiklerinden Faneuil Hall Marketplace’deki kalabalık mağazalara kadar muhteşem bir macera olabilir. Cebinizde işleri daha kolay hale getireceğiniz bir hatırlatma yapalım; giyim eşyalarında satış vergisi yok.

AMERİKA’DA İNDİRİM KOVALAMAK

Amerika’da neredeyse yıl boyunca indirimler birbirini kovalar.  Belli aylara denk gelen resmi veya genel kutlamalar olduğundan önceki hafta indirimler başlar. Giysi üzerinde hiçbir satış vergisi olmadan, üç beş dolara mağazaları toplayacağınız birkaç alışveriş destinasyonu önerdik.

Boston’da alışveriş #2

NEWBURY SOKAĞI

Bir dondurma alın ve lüks tasarımcı mağazalarında Newbury Street’ten vitrinlere doğru yürüyün.  Boston’da alışveriş yapmak için nirvana olan Newbury Street’in pahalı mağazaları elinizde kalan son dolarları harcatacak cinsten. Neiman Marcus dahil olmak üzere Chanel, Valentino, Diane von, Armani ve Burberry ile kaplı, ama aynı zamanda çok daha uygun fiyatlı mağazaları var. Jack Wills, Madewell, Niketown, H & M gibi markalar bu mağazalardan sadece birkaçı. Sokağı bitirip  Komşu Boylston Caddesi ve küçük çapraz sokaklara da göz atın; uygun bütçeli kıyafetler bulacaksınız.

Boston’da alışveriş #3

BEACON HILL

Kendine özgü, benzersiz tür antikalar ve çağdaş el sanatları için Beacon Hill bölgesinin butiklerini seveceksiniz ama asıl alışverişin merkezi burası değil, sadece bir alternatif.

FANEUIL HALL MARKETPLACE

Faneuil yerel mağazaların, uluslararası markaların, barların ve yemek tezgahlarının çekici bir karışımı. Hem güzel bir restoranda yemek yiyebilir, hem de alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. Çünkü burada bulunma sebebiniz tam olarak bu…

Boston’da alışveriş #4

Pazarda birkaç büyük ticari mağaza (Urban, Ann Taylor gibi), Boston markalı araçlar için çok sayıda hediyelik eşya dükkânı var. Merchants Row, Salt Lane ve Marsh Meydanı gibi isimlerin yer aldığı sokakların yanı sıra daha küçük dükkanlar bulacaksınız. Otantik bir Boston böreği çorbasını deneyin. Müzikal bir performans izleyin, ardından tarihi mahalleyi gezin ve etrafta yürürken aç olursanız, yakındaki Quincy Market’teki birçok yiyecek dükkânından birini ziyaret edin.

BOSTON HALK PAZARI

Yerel eşyaları almak için bir başka popüler nokta, 40 New England çiftçisinin ve gıda üreticisinin fırınlanmış ürünler, peynir, ürün ve özel gıdalar sunduğu Boston Halk Pazarı. Klasik olacak ama burası kısaca eşinize dostunuza üzerinde ‘Boston’ yazan bir sweetshirt alabileceğiniz mağaza kaynıyor. Uygun, markasız fakat güzel ürünler için pazarlar vazgeçilmezdir.

Boston’da alışveriş #6

HARVARD MEYDANI

Kendinizi komşu şehir Cambridge’de bulursanız, Harvard Meydanı da olacağınız yerdir.  Burada bir düzine kitapçı ve gazete bayisi var (ünlü Harvard Coop dahil). Ayrıca giyim mağazaları ve çeşitli butikler var. Çok lüks markaların adresi değil; daha uygun bütçeli yine bir pazar mantığına sahip.

WRENTHAM VİLLAGE PREMİUM OUTLETS

Boston’ın yaklaşık yarım saat güneyinde Wrentham Village Premium Outlets, 200 mağazaya ev sahipliği yapan, kaliteli ürünleri uygun fiyatlara satan bir yer. Tümü birinci sınıf ürünlerde indirimli fiyatlandırma sunan yüz yetmiş perakende mağazasına seni çağırıyor. Boston’dan bir saatten daha kısa bir süre uzaklıktaki Wrentham Village Premium Outlets gözünüzü korkutmasın. Burada Türkiye’de önünden geçmediğin mağazalardan torba torba eşyayla çıkabilirsin. Hem kaliteli, hem marka hem de uygun bütçeli alışveriş.

Boston’da alışveriş #7

COPLEY PLACE

Herhangi bir hevesli alışveriş için bir sonraki durak, Prudential Center’daki alışveriş merkezi ve bitişiğindeki Copley Place’dir. Yalnız bu iç mekân deneyimi, cüzdanlarını açmak isteyenler için kesintisiz lüks. Bağlantı kaplı köprünün üzerinden ilerleyin ve Prudential Center ve Copley Place arasında geçiş yapın. Büyük markalı perakendecilerle dolu bu alışveriş merkezleri, alışveriş ihtiyaçlarınızı karşılamak için her şeyi sağlar. Copley bütçe açısından biraz tuzlu. Burada bir pantolona kolay değil öyle dolar yetiştirmek ama bütçesi el verenlere tavsiyemdir.

Boston’da alışveriş #8

Dolabını baştan düzmek isteyenlere, marka takıntısı olup cebi yananlara ve hazır Amerika’da olanlara iyi alışverişler!

Yeraltında yaşam: Coober Pedy

Avustralya’nın Coober Pedy kasabası sakinleri, ortalama 50 derece sıcaklığa ve kuraklığa meydan okuyarak bir asırdır yer altında yaşıyorlar.…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like